Na cestě po Χάνι Κοκκινηi (Kokkini Hani)

Minulý rok jsme se s tátou rozhodli, že někam poletíme na dovču. Pro naši cestu jsme si vybrali Řecko, ostrov Kréta. Chtěli jsme klidné městečko, s krásným mořem, okolím a aby to bylo blízko do hlavního města Iraklio. Vybrali jsme si tedy Kokkini Hani. Celkem klidné rybářské městečko s pár hotely, ale krásným mořem a výhledem. 

Z Prahy se do Heraklionu letí 2 hodiny a 50 minut. Po příletu na letiště nás ještě odvezli k hotelům, což bylo asi dalších +- 30 minut. Když jsme dorazili do Kokkini Hani, žasla jsem. Byla to nádhera, čisté moře, krásné pláže, bazén u hotelu, vše zadarmo, paráda!  Městečko Kokkini Hani má celkem 6 km, a je to velmi málo osídlené a turisticky nenarušené městečko. Na internetu na něj dost lidí nadává, že jsou tam odpadky a tak, je sice pravda, že po cestách z letiště bordel po zemi byl, ale nebudu si tím přeci kazit dovolenou. ;-) 
Nad touto oblastí uslyšíte každých 10 minut přistávat letadlo, protože letiště je vzdálené pouze 12 km, ale na tento zvuk si po prvním dni zvyknete. Naproti letovisku Kokkini Hani lze vidět neobydlený ostrov, který se jmenuje Ostrov boha Dia a měli by na něm žít kozy Kri-kri. 

V centru Kokkini Hani nalezneme i archeologické vykopávky, které nesou název Nirou Hani, je to původní mínojská vila a podívat se do ní můžete kdykoliv kromě pondělí. Snídaně, obědy a večeře jsme měli v hotelu Aquis Arina Sand, protože u nás v hotelu (Galatia) se nevařilo. Měli jsme ALL INCLUSIVE, takže celý den zmrzlina, pití, alkohol a svačiny zdarma. Snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou švédského stolu, jídelna je obrovská a je tam snad tuna jídla, pochutin, pití a všeho možného. 


Byli jsme se podívat i do hlavního města ostrova, města Heraklion (Iraklio). Je to nádherné starobylé město, význačné svým přístavem a mnoha úzkými uličkami, které zavání orientem. Bohužel je toto město strašně nepřehledné a my nemohli najít cestu zpět k autobusové zastávce. :-D 


Byli jsme tam od 15. do 23. 6. 2014 a je tam časový posun o hodinu vpřed. Kdybych měla zhodnotit tuto dovolenou, líbila se mi, moc se mi líbila. :-)

0 komentářů:

Okomentovat