Kickbox (nikdy nepřestanu milovat)

Ahoj s dalším článkem, tentokrát o slibovaném kickboxu.. Vždy jsem fandila bojovým a tvrdým sportům pro chlapy, a tak jsem se 10. září 2013 rozhodla (ještě s kamarádem) jít na nábor kickboxu u nás v Teplicích. První trénink a nábor jsme splnili, super! Následovali dlouhé a tvrdé měsíce dřiny, potu, krve, modřin a bolesti, které kamarád bohužel nezvládl, já ano. Byla jsem na sebe děsně pyšná a milovala jsem ten sport. Po 3 měsících přišel čas na první zápas, nevím proč, ale nějak jsem se najednou bála..
Když přišel den D (14. 12. 2013) byla jsem strašně nervózní, vstávala jsem v 5 a rodiče mě odvezli do sportovní haly v Mostě, kde mě vážili, počítali různé BMI, svaly, tukovou vrstvu a hromadu dalších "divných" věcí, na které mě trenér nikdy neupozornil, ale to je fuk. Můj zápas měl přijít na řadu v 11 hodin, do té doby bojovali další holky a kluci z mého klubu.
Přišlo 11 hodin a můj první zápas. Volali mě rozhlasem na tatami, má soupeřka byla z nějakého mosteckého klubu a byla o hodně zkušenější než já. Zápas začal a já v tu chvíli nevěděla co dělat, naštěstí mě to za chvíli přešlo a já se do soupeřky pustila. Schytala spoustu ran (tak jak mě to učil trenér, co nejbrutálněji) a bohužel jsem jí v půlce zápasu nejspíš zlomila nos, nevím, odvezl jí lékař, a tak jsem vyhrála na body. Ovšem druhý zápas jsem bohužel prohrála.
Myslím si, že druhé místo na mém prvním závodě celkem ušlo..Potom jsem začala trénovat 3x, někdy i 4x týdně, o hodně tvrdší tréninky z těžšíma váhama a další závod mě čekal 29. března 2014 zase v Mostě. Ten byl už o hodně horší, jelikož jsem schytala 34-letou závodnici ve stejné hmotnostní kategorii, tak nabušenou ženu jsem opravdu ve svých 14 letech nečekala.. :D Ovšem jsem ze začátku nemohla tušit, že není tak moc pokročilá jako já. Dělala kickbox teprve 4 měsíce, jak jsem se od ní později dozvěděla. Neříkám, že to byl lehkej zápas, to ne, skoro jsem jí nedala, ale vyhrála jsem poté, co jsem jí dala low kick na hlavu v posledních pár vteřinách zápasu. Po tomhle zápase jsem pak trénovala dál, ale na tréninku jsem si udělala něco s rukou (mám s ní velké problémy do teď) a nechtěla jsem dál pokračovat, i když jsem se zkoušela vracet i později. Určitě tenhle sport doporučuji všem, kteří mají rádi bojové, tvrdé sporty. :)

0 komentářů:

Okomentovat