Lněná, goji a chia semínka

Ahoj, mám pro Vás další recenzi, kterou jsem si připravila ve spolupráci s internetovým e-shopem prodejnabylin.cz za kterou moc děkuji. 
Lněná semínka
Plodina, která se v Čechách už velmi dlouho, ale přijde mi, že na něj lidé nějak zapomněli.. Len obsahuje mnoho prospěšných vlastností jako třeba: obrovské množství vlákniny a vitamínů, omega 3 mastné kyseliny a  minerály.

Len dokáže léčit různé žaludeční problémy (záněty atp..), zácpu, má antivirové účinky proti chřipce, zvyšuje pružnost šlach a kloubů, působí jako prevence proti rakovině, pomáhá při snaze o miminko či ženám v přechodu. V těhotenství konzumace lnu usnadňuje porod. 

Lněné semínko slouží také jako náhrada vajec u veganů. Doporučuje se nekonzumovat více jak 2 lžičky denně! 

Mě osobně lněná semínka velmi chutnají a přidávám je snad do všeho. Ať už do ovesné kaše nebo zeleninového salátu, je to jedno, všude chutná dobře. 

Lněná semínka zakoupíte ZDE, na eshopu prodejnabylin,cz, kde mají skvělé ceny!Goji semínka 
Goji nebo také Kustovnice čínská pochází z Číny a je velmi dobrým pomocníkem při hubnutí. Říká se, že lidé v oblasti, kde se goji objevilo, se dožívají vyššího průměrného věku právě díky těmto bobulím, nevím, co je na tom pravdy, ale zní to skvěle. 

Goji obsahuje mnoho vel,mi prospěšných látek jako třeba: beta-karoten, vitamín C, bílkoviny a železo, 18 druhů aminokyselin, vápník a vlákninu.

Hlavní výhody goji semínek při konzumaci jsou, že dokáží zlepšit náladu, pomáhají hubnout, pomáhají překonávat deprese a zajistit klidný spánek, snižují hladinu cukru v krvi a  zlepšují stav naší pokožky. 

Samotná goji semínka připomínají svou chutí sušené brusinky, ale trochu v hořké variantě. Mě samotná semínka goji nechutnají, ale v jogurtu či kaši jsou skvělá! 

Goji můžete koupit ZDE.Chia semínka
Chia nebo také Šalvěj hispánská je rostlina, která roste v pohořích Jižní a Střední Ameriky a byla uznávána starými Mayi a Aztéky, kteří je používali hlavně jako zdroj energie. Pojmenování ,,chia" je mayský výraz pro ,,sílu". 

Šalvěj hispánská je jednoletá rostlina vysoká přes jeden metr, s bílými nebo fialovými květy.

Chia semínka obsahují vápník, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. 

Zahánějí pocit únavy, žízně a hladu. Konzumují se vcelku i mleté a nemají žádnou chuť. Jsou vhodná i pro celiaky a diabetiky. Po zalití vodou vytvoří velmi výživný rosol, který slouží jako náhrada oleje a vajec. 

 Věděli jste že: Mexický stát CHIAPAS dostal své jméno právě díky pěstování chia semínek? 

Chia semínka přímo miluji, jak svým zdravím tak i původem a historií. Dávám je skoro do všeho. ♥

Tyhle skvělá semínka zakoupíte ZDE opět za skvělé ceny! Tak šup šup! 

1 komentářů:

  1. Chia a lněná semínka jsou skvělé a ve svém jídelníčku je mám denně.. No a Goji si chci teprve koupit :)

    Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat