Italština konverzace

Autoři: kolektiv pracovníků nakladatelství Lingea
Vazba: brožovaná
Počet stran: 320
Nakladatelství: Lingea, 2014
Hodnocení obálky: 5/5

Pokud plánujete cestu na Apeninský poloostrov, neměli byste zapomenout na vhodnou konverzaci. Čím více na jih směřujete, tím hůře se domluvíte anglicky nebo německy. Italština je pěkný a jednoduchý jazyk, s konverzací Lingea zvládnete základy poměrně snadno.Milujete Itálii? Její památky, přírodu, moře nebo jídlo? A máte ten dobře známý ''menší'' problém, že neumíte italsky? Tak právě pro Vás je určena tato příručka plná užitečných rad a nejčastěji používaných frází a slovíček italského jazyka. 

Nejdříve se krátce zmíním o obálce a použitých materiálech. Musím autory pochválit za nápad vytvořit obálku z voděodolného materiálu a za zaoblení rohů knihy, protože, nevím jak Vy, ale já nesnáším, když ihned po prvním vyndání z batohu se růžky všemožně zohýbají a poničí. Obálce dominuje fotografie nejvýznamnější italské památky (Colossea).

Na prvních stránkách knihy najdete přehledný obsah všeho, co v příručce naleznete. Vše je rozděleno do jednotlivých sekcí (např. cestování. ubytování, stravování, nakupování, nouzové situace a podobně..). 

Je tedy na Vás, jakou sekci v danou chvíli potřebujete a po nalistování příslušné strany naleznete všechny důležité konverzační fráze a slovíčka. Překlad je doplněn o správnou italskou výslovnost, která se nachází za daným výrazem a pro odlišení od psané formy je vytištěna modrofialovou barvou. 
V poslední čtvrtině knížky se skrývá menší ale užitečný slovníček italsko-český a česko-italský. Předposlední kapitolka patří gramatice v níž lze najít vše podstatné o ''teorii'' italštiny. V poslední kapitole lze najít praktické informace o Itálii (např. velvyslanectví, informace pro řidiče, státní svátky, zajímavá místa v Itálii a další..). Stručný rejstřík nejčastějších výrazů na poslední straně uzavírá celou příručku. 
Vnitřní strana zadní obálky skýtá obrázkový přehled všech již vydaných konverzačních příruček a je tedy na Vás, kam se po zvládnutí italštiny vydáte dále. Výběr je více než pestrý.

Knížka se mi hned na první pohled velmi zalíbila, sympatická obálka, kompaktní rozměry a odolné materiály mě ihned utvrdili v tom, že se mi bude s touto publikací dobře cestovat a učit mluvit italsky. Vše je krásně přehledné a ucelené a to nejdůležitější tučně zvýrazněno. Celkový dojem je tedy velmi pozitivní a už se moc těším, až s ní v létě vyrazím na dovolenou do Itálie. Pro další cesty mimo italsky mluvící destinace na 100% přibalím do kufru vhodný díl této velmi podařené série. Hodnotím 5/5 a všem doporučuji! 


0 komentářů:

Okomentovat