Mini-review: Jíst, meditovat, milovat

Autorka: Elizabeth Gilbert
Žánr: Travel, Autobiography
Počet stran: 348
Přeložil: Dušek Zdík
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2006, 2012

Miluji Itálii, jídlo, lásku a tak jsem nemohla přehlédnout tuto knihu Elizabeth Gilbert s názvem Jíst, meditovat, milovat. Velký hit v tomto žánru.

Elizabeth, hlavní hrdinka, měla zkrátka úžasný život. Krásný dům s milujícím manželem, budovala si nadějnou kariéru spisovatelky a měla své blízké přátelé. 

Tenhle život už jí ale přestal bavit a rozhodla se všeho nechat a odcestovat pryč. Rozvedla se s manželem, opustila dům, kariéru i přátelé. Chtěla se změnit od svého nitra.. 
Začne chodit na kurz italštiny, díky kterému poté odjíždí do Itálie, kde poznává nové přátelé, jídlo, památky a pravou Itálii. Itálie je jen začátek její cesty.. Poté odjíždí do Indie meditovat, kde se seznamuje s novými lidmi a hlavně s tamější kulturou. Jak to celé dopadne?

Jíst, meditovat, milovat je autobiografie mladé ženy, která se vydává na dobrodružství, aby objevila své pravé já. Kniha je rozdělena na 3 části: Jíst - Itálie; Meditovat - Indie; Milovat - Indonésie (Bali). Tyto místa pro ní mají velký význam k objevování sebe samotné. V knize je 180 kapitol. 180 proto, že meditační náhrdelník džapa mala má 180 korálků. 

Tohle je jedna z těch knih, kdy jí člověk buď miluji nebo nenávidí. Já patřím mezi ty první. Kniha je skvělá, zavede nás na exotická místa, nasajeme mořský vzduch a poznáme nová jídla. Miluju slovíčko Attraversiamo.. Kdo neví, co to znamená, ať si to najde, nejlépe v knize, kde se o tom mluví dlouho. :-)

Kniha je někdy až moc zbytečně vydetailovaná a proto jsou některé chvíle nudné a vůbec neutíkají, ale to ovšem nezmění můj názor na příběh. 


Podle knihy je natočen i stejnojmenný film z roku 2010, ve kterém má hlavní roli Julia Roberts. Film je můj oblíbený, strašně se mi ve filmu líbí Indonésie. Je to tam skvělé. Film jsem viděla asi 4x, má přes 2 hodiny.


0 komentářů:

Okomentovat