Dovolená v San Menaio (Saint'Mnà), jižní Itálie

V létě tohoto roku (12. 6. - 20. 6. 2015) jsme se vydali na dovolenou autobusem. Zájezd byl na severní pobřeží poloostrova Gargano, do příjemného městečka jménem San Menaio, které má jen 200 obyvatel.

Z Prahy do San Menaio jsme jeli asi 23 hodin, je to od nás 1500 km. Když jsme dorazili na místo, byl to celkem zmatek. Prostě nás jen vysadili, nikdo nám nic neřekl, a tak jsme si museli vše zjišťovat sami. Delegátka měla přijít asi až v 5 hodin odpoledne, takže Češi, kteří neumí italsky a Italové, kteří neumějí ani slovo anglicky, to je ta nejlepší kombinace. Po cca půl hodině jsme se s nimi nějak dohodli a oni nám dali klíče od pokojů. 


Městečko San Menaio leží mezi citrusovými a piniovými háji, které rostou i na izolovaných skalách přímo u moře, říká se tomu ''faraglione''. Je zde 8 km dlouhá písečná pláž s krásným jemňoučkým pískem a pozvolným vstupem do teplého moře. Hloubka na nějaké to plavání je strašně moc daleko, ale to vůbec nevadí. Je to dobré pro rodiny s malými dětmi. Okolo je neponičená příroda a všude se vane krásná vůně čerstvých květin a Jaderského moře. Luxusní pocit!  Okolo jsou bílé vápencové skály, které vytvořily krásné tvary, zálivy a romantické jeskyňky. Vše můžeme spatřit při projížďkách na lodích. Výlet si můžeme udělat i na nedaleké ostrůvky zvané Tremiti, do chráněné krajinné oblasti (les Forresta Umbra), na Vesuv a nebo se jet někam projet místním vlakem. Díky své geograficky zajímavé pozici je San Menaio jedním z mála přímořských městeček, kde slunce vychází a zapadá přímo nad mořem a uskutečňuje tak nádherný výhled na východ i západ slunce. Díky tomu také je v San Menaiu po celý den dostatek slunečního záření. 


Náš hotel se jmenoval Marechiaro a byl pouhých 10 m od pláže, dělila ho jen silnice. V ceně jsou i lehátka a slunečníky na pláži. Ohledně jídla - měli jsme plnou penzi s nápoji. Snídaně byla formou bufetu, obědy a večeře jsme si vždy objednávali den předem a byla nabídka ze tří jídel + dezert. Vždy nějaké maso, těstoviny nebo mořské plody. Italské těstoviny jsou stejně nejlepší volbou. Miluji je! Obsluha byla také skvělá a milá, jen neuměla anglicky, ale pár věcí jsme si rozuměli. :) 

V hotelu jsou pokoje typu P4 - velký pokoj, manželská postel + 2 samostatná lůžka. A menší pokoj P2 balkon má manželskou postel + balkon a lze přidat i lůžka pro 1 nebo 2 osoby. My byli ubytovaní v P2 a pěkné, nádherný výhled na moře a krásná teráska, kam z ostatních balkonů nebylo vidět.


Já osobně Itálii a italštinu miluji a doufám, že se na toto místo někdy vrátím jako plnoletá a prozkoumám okolí. Toto místo ve mě zanechalo docela dost krásných vzpomínek a zážitků. Děkuji San Menaio! ♥ 

5 komentářů:

  1. Máš nádherné fotografie ♥ :) a celkově moc pěkný blog! :) dávám odběr :) a budu ráda, když se podíváš na můj blog, a když se ti bude líbit třeba taky zanecháš odběr :) děkuju :) ;)
    http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
  2. To mi úplně připomnělo dovolené se školou. Vždycky to byla Itálie. Tenkrát jsem jí úplně propadla. Je to už pár let, co jsem tam byla naposled. Tak snad se tam ještě podívám. A to samé přeju i tobě. :)

    OdpovědětVymazat