✈ Bojíte se cestování letadlem?

✈  Bojíte se cestování letadlem? Pokud jde o váš první let, může se dostavit obrovský stres a nervozita..
Zvedá se vám žaludek už při představě, že máte nastoupit do letadla? Po tragických událostech které se již staly není divu. Létání je obecně považováno za jednu z nejbezpečnějších forem dopravy a ze statistik vychází létání bezpečněji než všechny ostatní druhy dopravy. Ale bohužel ,,jen tak nějaká'' statistika lidi zbavit strachu nedokáže.. 


Cestování letadlem je zábavné a vzrušující. 
Každý kdo létá letadlem si jistě uvědomuje, že určité riziko nehody je přítomno vždy. 


✈  Příznaky strachu z létání 
Příznaky strachu z létání můžeme rozdělit na psychické a fyzické.

Mezi psychické příznaky patří např. : zúžené vnímání, špatný úsudek, negativní očekávání a nutkavé myšlenky na možné nebezpečí.

Do druhé skupiny spadá např. : svalové napětí + třes, těžké a hlasité dýchání, bušení srdce, bolesti břicha, pocení, slabost a bledost. 

✈  Jak se zbavit tohoto strachu 
Překonání strachu z létání vám může dát poněkud dost práce. Na prvním místě je důležité získat si dostatek pravdivých informací o principu létání, bezpečnosti v letadle nebo jak průběh letu mohou ovlivnit turbulence

Turbulence
Turbulentní proudění nebo-li turbulence je proudění vazké tekutiny,  při kterém se proudy navzájem promíchávají. Části tekutiny vykonávají při proudění kromě posouvání i složitý vlastní pohyb, který vede ke vzniku vírů.

✈  Pár rad 
» snažte se během letu co nejrychleji usnout. 
» před letem jezte jen lehkou stravu. 
» pečlivě naslouchejte pokynům personálu a ujistěte se, že víte kde se nachází záchranné pomůcky a že víte, jak je použít v případě nouze.
» dýchejte zhluboka
» pusťte s do sluchátek vaši oblíbenou muziku :-)Když jsem letěla poprvé, myslela jsem si že zkolabuji. Pak jsme vzlétli a bylo to úžasné! Miluji létání! Snad vám tento ,,návod'' trochu pomůže vypořádat se s vaším stresem z létání. :-)

Hanny ♥   

0 komentářů:

Okomentovat